Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Oświatowy w Polskowoli Zespół Oświatowy w Polskowoli

Czysciochowa akademia

Czcionka:

 

 

AKTUALNOŚCI:

Pielęgnacja i ochrona skóry

Utworzono dnia 27.04.2022

Pielęgnacja i ochrona skóry

         Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza pt: „Skóra” oraz opowiadania pt: „Gładzio kontra Mroźna Szczypawica”. Odbyła się krótka pogadanka. Dzieci dowiedziały się: Jak zbudowana jest nasza skóra? W jaki sposób działa krem? Co powinniśmy robić, aby skóra była zdrowa? Jak powstaje gęsia skórka? Na koniec odbyliśmy rozmowę na temat kremów do pielęgnacji skóry, które dzieci przyniosły do szkoły.

czytaj dalej na temat: Pielęgnacja i ochrona skóry

Dzień skóry

Utworzono dnia 27.04.2022

Dzień skóry

        Dzieci wysłuchały piosenki pt: „Smaruj się raz dwa”. Następnie obejrzały film „Zimowa ochrona ust z Pomadzią”. Odbyła się krótka pogadanka na temat obejrzanego filmu. Na koniec dzieci zagrały w kalambury, pokazując w jaki sposób można o skórę dbać.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Utworzono dnia 05.04.2022

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – takie hasło towarzyszyło uczniom klasy I, którzy z tej okazji wykonali plakat, na którym przedstawili jakie produkty oraz działania są niezbędne aby mieć zdrowy uśmiech. Następnie dzieci zaśpiewały piosenkę „Sposób na dzień dobry”- Czyściochowe piosenki.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

HIGIENA JAMY USTNEJ

Utworzono dnia 05.04.2022

HIGIENA JAMY USTNEJ

 

W klasie I zostały przeprowadzone zajęcia na temat higieny jamy ustnej. Odbyła się krótka pogadanka na temat mycia zębów i tego jak często powinniśmy je myć. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt: „Mam przyjaciółkę dentystkę”. Na koniec przeszliśmy do zajęć praktycznych i każde dziecko na przykładzie zabawki Krokodyla pokazało jak prawidłowo należy czyścić zęby.

Szczoteczka przyszłości

Utworzono dnia 29.03.2022

Klasa I puściła wodze fantazji i stworzyła szczoteczkę przyszłości. Nasza szczoteczka ma dwie głowice. Jedna służy do usuwania kamienia nazębnego i czyszczenia szczelin międzyzębowch, druga do masażu dziąseł :) Ponieważ mycie zębów ma być również przyjemnością a nie tylko obowiązkiem, rączka szczoteczki przyozdobiona została ozdobami przestrzennymi, które kojarzą się dzieciom z beztroską, lekkością, świeżością. Dzieci samodzielnie wykonały ozdoby na szczoteczce.

czytaj dalej na temat: Szczoteczka przyszłości

Higiena nosa i ucha

Utworzono dnia 23.03.2022

Na zajęciach odbyła się krótka pogadanka w oparciu o scenariusz zajęć Higiena nosa i ucha dla dzieci z klas 1-2. Dzieci dowiedziały się co to jest katar, po co nam nos, jak o niego dbać. Dowiedziały się również dlaczego tak ważna jest higiena ucha i nosa. Dzieci zapoznały się z budową ucha. Następnie same próbowały wyczyścić uszy swoim ulubionym maskotkom.

 

czytaj dalej na temat: Higiena nosa i ucha

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny