Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Oświatowy w Polskowoli Zespół Oświatowy w Polskowoli

AKTUALNOŚCI:

Kolonie

Utworzono dnia 25.05.2021

Szanowni Państwo!

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą kolonii dla dzieci w wieku szkolnym (8 klasa włącznie), dofinansowywanych przez KRUS oraz z możliwością wykorzystania Bonu turystycznego.

Koszt kolonii dofinansowanych przez KRUS wynosi 850 zł (pełna kwota to 1500 zł).

Z wykorzystaniem bonu koszt -350 zł. Szczegóły wyjazdu w załączniku.

http://www.polskowola.szkolna.net/pliki/plik/kolonie-tatry-mm-1621950592.pdf

http://www.polskowola.szkolna.net/pliki/plik/kolonie-kolobrzeg-mm-1621950627.pdf

czytaj dalej na temat: Kolonie

Powiatowe eliminacje do 40. Małego Konkursu Recytatorskiego

Utworzono dnia 25.05.2021

20 maja br. w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do 40. Małego Konkursu Recytatorskiego.

Z naszej szkoły udział wzięli następujący uczniowie:

Róża Wolińska – uczennica klasy II;

Patrycja Kuczyńska – uczennica klasy IV;

Maria Gorzelnik – uczennica klasy VII;

Milena Wierzbicka – uczennica klasy VII.

 

Uczniowie wzorowo reprezentowali naszą szkołę. Do etapu wojewódzkiego nie otrzymali awansu, jednak jesteśmy bardzo dumni z ich występu i serdecznie gratulujemy.

Maria Gorzelnik zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII. Gratulujemy!

Wspólnie z panem dyrektorem oraz nauczycielami dziękujemy Rodzicom za wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.

 

czytaj dalej na temat: Powiatowe eliminacje do 40. Małego Konkursu Recytatorskiego

Konkurs - wyniki

Utworzono dnia 25.05.2021

W dniu 19 maja 2021r. dzieci z oddziału 5-6latków odwiedziły po raz kolejny Publiczną Bibliotekę. Tym razem udaliśmy się, aby rozstrzygnąć konkurs, który ogłosiła wcześniej Pani bibliotekarka Małgorzata Boreczek. W konkursie plastycznym wzięło udział 10 dzieci. I tak:
1 miejsce Filip Kuczyński
2 miejsce Filip Protas
3 miejsce Magdalena Bystrzycka
4 miejsce Julia Sawicka
5 miejsce Hania Olszewska

Gratulujemy!!!


Pozostałe dzieci, które brały udział w konkursie to: Sara Pękała, Adaś Ścibor, Maja Paskudzka, Zosia Sierpień i Lilianka Kalinowska. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Te, które nie wzięły udziału w konkursie dostały nagrodę pocieszenia jako zachęta na przyszłość. Nagrody ufundowała Pani bibliotekarka. Dziękujemy.

czytaj dalej na temat: Konkurs - wyniki

Dzień Dobrych Uczynków

Utworzono dnia 25.05.2021

19 maja obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków. Z tej okazji dzieci z oddziału 5-6latków włączyły się do akcji z inicjatywy Fundacji Ekologicznej „ARKA” i Miejskiego Przedszkola nr 57 im. krasnala Hałabały w Katowicach i stworzyły galerię prac dobrych uczynków. Prace zostały przesłane do organizatorów. Dzieci otrzymały podziękowanie za udział w akcji.

czytaj dalej na temat: Dzień Dobrych Uczynków

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

Utworzono dnia 25.05.2021

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Z tej okazji do dzieci z oddziału zerowego przybył specjalny gość – Pani pielęgniarka Elżbieta Rycerz z Ośrodka Zdrowia w Polskowoli. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki. Pani Ela opowiedziała jakie obowiązki należą do pielęgniarek pracujących w Ośrodkach Zdrowia a jakie zadania wykonują pielęgniarki pracujące w szpitalach. Dzieci zobaczyły niektóre rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy – termometr, strzykawki, igły, bandaże i wyjaśniła do czego służą. Uświadomiła dzieciom konieczność przyjmowania leków w czasie choroby. Wspomniała również o konieczności przestrzegania zasad codziennej higieny i zdrowego stylu życia. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Pani  za cenne informacje i poświęcony czas. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z oddziału 3-4latków wraz z wychowawcą.

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki

Egzamin ósmoklasisty

Utworzono dnia 24.05.2021

I oczywiście JĘZYK ROSYJSKI! <3

czytaj dalej na temat: Egzamin ósmoklasisty

Gminne Eliminacje XL Małego Konkursu Recytatorskiego

Utworzono dnia 19.05.2021

W dniu 17.05. 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyły się eliminacje gminne XL Małego Konkursu Recytatorskiego.

Po wysłuchaniu 45 recytatorów Komisja postanowiła zakwalifikować do eliminacji powiatowych następujące osoby z Zespołu Oświatowego w Polskowoli:

w kat. I-III:  Róża Wolińska – uczennica klasy II

w kat. IV- VI: Patrycja Kuczyńska – uczennica klasy IV

w kat. VII – VIII:  Milena Wierzbicka – uczennica klasy VII
                         Maria Gorzelnik – uczennica klasy VII

czytaj dalej na temat: Gminne Eliminacje XL Małego Konkursu Recytatorskiego

Szkolny Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 18.05.2021

W dniu 12 maja odbył się szkolny konkurs recytatorski pod hasłem:

„Piękno poezji mieszka w każdej wrażliwej duszy…”.

Organizatorem konkursu była p. Marta Szcześniak we współpracy z p. Beatą Grzywacz oraz dyrektorem szkoły p. Michałem Matejkiem. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII. Był to szkolny etap 40. Małego Konkursu Recytatorskiego. W szkolnych eliminacjach wzięło udział 17 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów.

Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach:

kategoria I: uczniowie klas I-III,

kategoria II: uczniowie klas IV-VI,

kategoria III: uczniowie klas VII-VIII.

czytaj dalej na temat: Szkolny Konkurs Recytatorski

Wizyta Straży Pożarnej w Przedszkolu w Polskowoli

Utworzono dnia 11.05.2021

W dniu 06.05.2021r. Samorządowe Przedszkole w Polskowoli odwiedzili strażacy - Pan Robert Hukaluk z Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzecu Podlaskim i Pan Jarosław Pinkus z Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim. Obaj panowie mieszkają w Polskowoli. Przedszkolaki z zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, podczas którego mogły poznać specyfikę pracy strażaków oraz niektóre sprzęty jakimi dysponują. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, zerwanych dachów, ratują zwierzęta czy wyważają drzwi mieszkań. Dzieci utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. Wielką radość przedszkolakom sprawiła możliwość przymierzenia munduru i hełmu strażackiego. Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść. Na zakończenie spotkania dzieci oraz panie podziękowały strażakom za wspaniale poprowadzone spotkanie. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Organizatorem spotkania była p. Sylwia Jóźwiak - wychowawca oddziału 5-6latków. W spotkaniu uczestniczył również  Pan Dyrektor Michał Matejek oraz wychowawca 3-4latków p. Alicja Kuć-Czerwińska.

czytaj dalej na temat: Wizyta Straży Pożarnej w Przedszkolu w Polskowoli

ZAŁĄCZNIKI:

Wyprawka 3,4 i 5 latka

Utworzono dnia 26.08.2019, 20:02

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 47

W poprzednim tygodniu: 154

W tym miesiącu: 98

W poprzednim miesiącu: 715

Wszystkich: 40585