Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Oświatowy w Polskowoli Zespół Oświatowy w Polskowoli

AKTUALNOŚCI:

Ogłoszenie!

Utworzono dnia 11.03.2020

Szanowni Państwo,
w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
zawieszam zajęcia szkolne i przedszkolne na czas od 12.03.2020 r. do odwołania.

Z poważaniem
Dyrektor Zespołu Oświatowego w Polskowoli
Michał Matejek

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie!

Rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Polskowoli oraz do kl. I Szkoły Podstawowej im. ks. Lucjana Niedzielaka

Utworzono dnia 05.03.2020

Rekrutacja do Samorządowego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej im. ks. Lucjana Niedzielaka w Polskowoli na rok szkolny 2020/2021    

Dyrektor Zespołu Oświatowego w Polskowoli informuje, że od 4 marca 2020r. rozpoczyna się rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Polskowoli oraz od 13 marca 2020r. do kl. I Szkoły Podstawowej im. ks. Lucjana Niedzielaka w Polskowoli.

Wypełnione wnioski prosimy przesyłać na e-mail szkoły: sp.polskowola@kakolewnica.lublin.pl

Wnioski i deklaracje można pobrać także w szkole przy wejściu. 

czytaj dalej na temat: Rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Polskowoli oraz do kl. I Szkoły Podstawowej im. ks. Lucjana Niedzielaka

Wyślij Pączka do Afryki 2020

Utworzono dnia 27.02.2020

W tłusty czwartek cała społeczność szkolna od przedszkolaków poprzez uczniów szkoły podstawowej po raz trzeci wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki 2020” organizowanej przez Fundację „Kapucyni i Misje” w tym roku pod hasłem „Podaruj dzieciom zdrowie”.

            Podczas przerw lekcyjnych wolontariusze naszej szkoły Julia, Karolina i Patrycja (kl. VIII) sprzedawały słodkości - pączki, ciasta, wafle, rogaliki. To szlachetne przedsięwzięcie wsparli Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz pracownicy obsługi i rodzice...

czytaj dalej na temat: Wyślij Pączka do Afryki 2020

Tłusty Czwartek

Utworzono dnia 27.02.2020

Zgodnie z tradycją tłusty czwartek jest dniem słodkości i symbolem objadania się. Tego dnia w Zespole Oświatowym w Polskowoli odbył się kiermasz pączków oraz ciast...

czytaj dalej na temat: Tłusty Czwartek

Pokazy Chemiczne

Utworzono dnia 25.02.2020

Dnia 13 lutego 2020 roku w naszej szkole odbył się pokaz chemiczno-fizyczny zaprezentowany przez grupę Zaelektryzowanych z Lublina. Tematyka prezentowanych eksperymentów dotyczyła powietrza, a właściwie gazów znajdujących się w powietrzu bądź nie. Uczniowie obejrzeli doświadczenie z gazem, którego w powietrzu jest najwięcej, czyli azotem. Pokaz wytwarzania pary oraz zamarzania powietrza w balonie z wykorzystaniem ciekłego azotu wzbudził najwięcej emocji. Uczniowie poznali też właściwości helu – najlżejszego ze wszystkich gazów. Mieli okazję przekonać się, że pierwiastek ten powoduje zmianę głosu. Innym prezentowanym gazem był butan, który w połączeniu z propanem znajduje się w butlach gazowych...
 

czytaj dalej na temat: Pokazy Chemiczne

Walentynki

Utworzono dnia 20.02.2020

Dnia 14 lutego 2020 odbył się w naszej szkole walentynkowy konkurs przygotowany przez uczennice klasy VI. Zadaniem uczniów klas IV-VIII biorących udział w tym wyzwaniu, było wykazanie się wiedzą na temat Walentynek oraz wykonaniu kilku zadań, np. zaplecenie warkocza. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie zadań konkursowych.

W tym dniu zadaniem wszystkich uczniów było także  założenie czegoś czerwonego lub różowego, przez co kolory te dominowały w całej szkole.

Dzień wcześniej odbyła się także dyskoteka walentynkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski wraz z jego opiekunem Panem Łukaszem Wysokińskim. Świetna zabawa i dobry humor królowały na parkiecie przez cały wieczór.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji.

czytaj dalej na temat: Walentynki

Choinka Szkolna

Utworzono dnia 20.02.2020

Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w czwartek 09 stycznia.  Uczniowie czekali na nią z wielką niecierpliwością. Wszystkim uczestnikom zabawy towarzyszyły świetne humory, dzięki którym dali się porwać wesołym rytmom muzyki. Wielką atrakcją okazały się konkursy i zabawy przygotowane przez DJ Wodzireja.

Punktem kulminacyjnym choinki była część artystyczna w wykonaniu klas I, VI, VII oraz VIII. Zaprezentowali oni spektakl pod tytułem „Cztery Pory Roku.” Przedstawienie charakteryzowało się piękną grą aktorską dzieci, ciekawymi kostiumami, rekwizytami, tańcem i oprawą muzyczną.  Całe spotkanie zostało zakończone gromkimi brawami widowni.  Pan dyrektor podziękował uczniom za trud i prace włożone w przygotowanie części artystycznej...

czytaj dalej na temat: Choinka Szkolna

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. ks. Lucjana Niedzielaka w Polskowoli

Utworzono dnia 09.02.2020

DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. LUCJANA NIEDZIELAKA W POLSKOWOLI

„Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce…”,

                           ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

czytaj dalej na temat: Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. ks. Lucjana Niedzielaka w Polskowoli

Gala wręczenia nagród "Najpiękniejsza bombka choinkowa"

Utworzono dnia 01.02.2020

W piątek 13 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie odbyła się gala wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie Świątecznym "Najpiękniejsza bombka choinkowa". Komisja Konkursowa wyróżniła 32 prace spośród 217 niesamowitych bombek. Wśród 32 bombek były dwie naszych uczennic: Julii Chromik i Gabrieli Sierpień (kl. III), które otrzymały Nagrodę Główną. Dziewczynkom towarzyszyli rodzice p. Sebastian Chromik i p. Iwona Sierpień oraz katechetka p. Beata Pawłowska. Mieliśmy niepowtarzalną okazję wysłuchać świątecznego przeboju „All I want for Christmas is you” zagranego na wiolonczeli i flecie poprzecznym oraz podziwiać piękno i kunszt nagrodzonych i wyróżnionych bombek.

 

czytaj dalej na temat: Gala wręczenia nagród "Najpiękniejsza bombka choinkowa"

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 03.02.2020

Tak wiele zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom, dlatego ich święto uczciliśmy w szczególny sposób!

           Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej im. ks. Lucjana Niedzielaka w Polskowoli zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

          Dnia 30 stycznia w Domu Ludowym w Polskowoli z tej okazji odbyła się wspaniała środowiskowa uroczystość. Przybyli na nią rodziny: dzieci, rodzice, babcie i dziadkowie. Na wstępie dyrektor szkoły Pan Michał Matejek powitał wszystkich uczestników imprezy ciepłymi słowami składając wszystkim Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia. Głos zabrał również Ksiądz Proboszcz Marek Chojnowski, który zwrócił uwagę jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywają dziadkowie oraz złożył życzenia z okazji święta Babci i Dziadka. Następnie głos zabrała prowadząca uroczystość Pani Mirosława Denisiuk, która wspólnie z Panią Martą Rosińską odpowiadała za przygotowanie uroczystości.

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka

ZAŁĄCZNIKI:

Wyprawka 3,4 i 5 latka

Utworzono dnia 26.08.2019, 20:02

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 66

W poprzednim tygodniu: 135

W tym miesiącu: 398

W poprzednim miesiącu: 598

Wszystkich: 27844