Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Oświatowy w Polskowoli Zespół Oświatowy w Polskowoli

AKTUALNOŚCI:

Zakończenie Roku Szkolnego

Utworzono dnia 25.06.2021

 

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca br. o godz. 9.00 na placu szkolnym.

Msza Święta o godz. 8.00.

czytaj dalej na temat: Zakończenie Roku Szkolnego

Wycieczka do Białowieży

Utworzono dnia 25.06.2021

W dniu 09.06.2021 trzynastu uczniów naszej szkoły udało się na wycieczkę do Białowieży. Dzieci miały okazję poznać florę i faunę Białowieskiego Parku Narodowego. Po dotarciu na miejsce uczniowie wyruszyli na teren zagród rezerwatu pokazowego żubrów. Następnie grupa udała się do pawilonu edukacyjnego gdzie zapoznała się z multimedialną wystawą przyrodniczą. Po intensywnym zwiedzaniu części Białowieskiego Parku Narodowego uczniowie zjedli obiad i udali się do Orzeszkowa gdzie zwiedzili Chatkę Baby Jagi. Było to miejsce, które wywołało olbrzymią radość i wiele uśmiechu na ustach nie tylko dzieci, ale także opiekunów. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko po którym grupa udała się w drogę powrotną. Z uśmiechami na twarzy, zmęczeniem i plecakami pełnymi wrażeń dzieci wróciły do swoich domów.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Białowieży

Wizyta Straży Pożarnej w ZO w Polskowoli

Utworzono dnia 23.06.2021

W dniu 01.06.2021 w naszej szkole gościliśmy Pana Roberta Hukaluka, który jest strażakiem w Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzecu Podlaskim. Pan Robert przybył do naszej placówki, aby przeprowadzić pogadanki dotyczące zapobiegania pożarom. Dzieci z klas I-VIII miały możliwość zapoznania się z tematyką powstawania pożarów, zapobiegania pożarom, pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, a także sposobom ratowania życia swojego oraz innych osób w przypadku, gdy jesteśmy uczestnikami pożaru. Dziękujmy serdecznie Panu Robertowi za przekazanie tak wartościowej wiedzy naszym uczniom.

czytaj dalej na temat: Wizyta Straży Pożarnej w ZO w Polskowoli

Dzień Sportu i Dzień Dziecka

Utworzono dnia 23.06.2021

W dniu 02.06.2021 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Uczniowie w tym dniu uczcili swoje święto poprzez rywalizację sportową oraz wspólną integrację. Impreza szkolna rozpoczęła się od wręczenia nagród za konkursy w których uczestniczyły dzieci w trakcie nauczania zdalnego. Kolejnym punktem programu była rywalizacja uczniów o wyłonienie najlepszych sportowców poszczególnych klas. Bardzo dużym zainteresowaniem okazały się zabawy z balonami wodnymi, które przysporzyły dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzy. Następnie wszyscy uczniowie zasiedli przy wspólnym ognisku aby posilić się i nabrać energii do kolejnych zmagań. Po posiłku rozpoczęły się rywalizacje drużynowe. Klasy 1-3 rywalizowały w ,,Dwa ognie” natomiast klasy 4-8 w „Turnieju Piłki Nożnej”. Na zakończenie imprezy odbył się mecz siatkarski pomiędzy drużyną 7-8 klasy oraz nauczycielami. Dzięki wsparciu i zaangażowaniu nauczycieli impreza udała się bardzo dobrze. Dziękujemy wszystkim, którzy swoim wsparciem przyczynili się do sprawnej organizacji szkolnego święta dzieci.  


Rada Rodziców składa serdeczne podziękowania firmom, które pomogły w organizacji Dnia Dziecka w naszej szkole:
 

-Mieszko S.A
-Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych,, Odra
-Fabryka Cukierków,, Pszczółka Sp.zo.o.


Dziękujemy za wsparcie i okazaną pomoc.

czytaj dalej na temat: Dzień Sportu i Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w Przedszkolu

Utworzono dnia 14.06.2021

Dzień Dziecka to święto, które w Polsce obchodzone jest 1 czerwca. Każdy rodzic doskonale o tym święcie pamięta. Pamiętają również wszystkie dzieci i z niecierpliwością oczekują niespodzianek z tym wydarzeniem związanych. W przedszkolu również nie sposób o Dniu Dziecka zapomnieć, dlatego dołożyliśmy wielu starań, aby ten dzień był dla wszystkich przedszkolaków niezapomniany.

Piknik integrujący dzieci, rodziców, dziadków i pracowników przedszkola odbył się na przedszkolnym placu zabaw. W uroczystości wziął udział Pan Michał Matejek, który wystąpił w podwójnej roli – dyrektora i rodzica. Przygotowano wiele atrakcji, aby umilić dzieciom czas. Miłym akcentem była myszka Miki, która częstowała dzieci cukierkami w miejscowym sklepie. Niewątpliwie największym powodzeniem cieszył się dmuchany zamek. Poza tym było malowanie buzi, bańki mydlane, muzyka, zabawy ruchowe. Uczestnicy mogli posilić się pysznymi kiełbaskami z grilla oraz innymi przekąskami. Mnóstwo radości sprawiły maluszkom słodkie niespodzianki – owoce i pianki w czekoladzie z fontanny, gofry z bitą śmietaną, wata cukrowa oraz popcorn. W przygotowania zaangażowali się RODZICE, to dzięki ich bezinteresownej pomocy i pomysłowości ten dzień był tak wyjątkowy.

Serdecznie dziękuję:

wychowawczyni Alicja Kuć - Czerwińska

czytaj dalej na temat: Dzień Dziecka w Przedszkolu

Kolorowe Stołówki Amica- WYGRALIŚMY!

Utworzono dnia 06.06.2021

31 maja zostały ogłoszone oficjalne wyniki akcji pt. „Kolorowe stołówki”, do której przystąpiliśmy w połowie marca.

Po niemalże 2 miesiącach ciężkiej pracy, licznych działań, zaangażowaniu wielu osób i instytucji możemy cieszyć się
z osiągniętego sukcesu, którym jest remont stołówki o wartości 80 tysięcy złotych.

Dziękujemy dyrekcji szkoły za motywację, wiarę w sukces oraz zaangażowanie w działania podejmowane w ramach akcji. Dziękujemy nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom. Państwa zaangażowanie dodawało nam wiatru w żagle. Dzięki okazanemu wsparciu widzieliśmy sens naszych działań. Dziękujemy za inspiracje, pomysłu
i pomoc w ich realizacji.

Niewątpliwie jest to historyczne wydarzenie w dziejach naszej szkoły. Cieszy fakt, że głosowali również absolwenci oraz nauczyciele, którzy kiedyś pracowali w Zespole Oświatowym w Polskowoli. Akcja sprawiła, że powracali myślami do minionych lat szkolnych.

Wygraliśmy nie tylko remont stołówki ale przede wszystkim RELACJE. Wzmocniliśmy więzi, jeszcze bardziej zintegrowaliśmy społeczność szkolną, mieszkańców miejscowości Polskowola ale również gminy Kąkolewnica. Nawiązaliśmy kontakt z ludźmi z całej Polski a nawet zza granicy.

Dziękujemy za Państwa wsparcie, życzliwe słowo i doping.

Dzisiaj możemy powiedzieć głośno: ZWYCIĘŻYLIŚMY, ponieważ otaczamy się niesamowicie życzliwymi osobami,
na których możemy polegać.

Miejmy nadzieję, że życie uczniów stanie się jeszcze bardziej kolorowe dzięki nowej stołówce.

czytaj dalej na temat: Kolorowe Stołówki Amica- WYGRALIŚMY!

Akcje Charytatywne grupy 5-6 latków

Utworzono dnia 01.06.2021

W roku szkolnym 2020/2021 grupa 5-6latków wzięła udział w różnych akcjach charytatywnych. Były to:
1. Zbiórka dla chorej dziewczynki Antosi Bober z Radzynia Podlaskiego na operację serduszka. Dzieci z grupy 5-6latków zebrały 490,53 zł.
2. Zbiórka plastikowych nakrętek, których dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na leczenie i rehabilitację dzieci z terenu naszej gminy.
3. Dzieci dołączyły również do akcji „Dzień kolorowej skarpetki” na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.
4. Przedszkolaki z oddziału 5-6latków włączyły się również do akcji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i ubrały się na niebiesko.

czytaj dalej na temat: Akcje Charytatywne grupy 5-6 latków

Światowy Dzień Pszczoły

Utworzono dnia 01.06.2021

20.05.2021r. obchodzimy Światowy Dzień Pszczoły. W grupie 5-6latków dzieci również to święto uczciły. Z tej okazji wszyscy przyszli do szkoły ubrani na żółto (wychowawca i pani praktykantka Aleksandra Andrzejczuk też). Na początku porozmawialiśmy na temat znaczenia pszczół w życiu człowieka, dlaczego są one dla nas tak ważne. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób pszczoły zapylają kwiaty i w jakim celu to robią. Następnie wykonały pracę techniczną - pszczołę a także wspólnie zrobiliśmy ul, który dzieci same pomalowały farbami. Ten dzień utrwaliliśmy na poniższych zdjęciach ???? Dziękuję dzieciom za stroje a rodzicom za zaangażowanie bo to właśnie dzięki Wam, każdy nas w tym dniu w szkole zauważył.

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Pszczoły

Dzień Mamy i Taty

Utworzono dnia 26.05.2021

Gorące życzenia od przedszkolaków z grupy 3-4 latków
dla kochanych Rodziców

Mama i Tata to dla każdego dziecka najważniejsze osoby w życiu
 – to bezpieczeństwo, miłość, dobroć – to po prostu szczęście.
 Przedszkolaki całym sercem kochają swoich rodziców i dlatego z okazji Święta Mamy i Taty przy pomocy wychowawczyni postarały się tę miłość wyrazić. Z dużym przejęciem wyciskały ciasteczka, które po upieczeniu i zapakowaniu stały się słodkim upominkiem dla rodziców. Wzięły też udział w przygotowaniu małej niespodzianki w postaci filmiku, w którym recytując wierszyki
 i śpiewając piosenki wyrażają swoją wdzięczność, szacunek i oddanie
oraz przesyłają gorące życzenia.
Dołączając do życzeń serdecznie zapraszam do obejrzenia relacji.

https://youtu.be/0rKx2ouR-6Q

Wychowawczyni: Alicja Kuć - Czerwińska

czytaj dalej na temat: Dzień Mamy i Taty

ZAŁĄCZNIKI:

Wyprawka 3,4 i 5 latka

Utworzono dnia 26.08.2019, 20:02

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 47

W poprzednim tygodniu: 154

W tym miesiącu: 98

W poprzednim miesiącu: 715

Wszystkich: 40585