Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zespół Oświatowy w Polskowoli Zespół Oświatowy w Polskowoli

AKTUALNOŚCI:

Wyniki Szkolnego Konkursu „Adwent z Rysunkiem”

Utworzono dnia 23.01.2021

Jury w składzie Pan Roman Zgorzałek, Pani Marta Szcześniak oraz Pan Łukasz Wysokiński zmierzyło się z niełatwym zadaniem wyłonienia zwycięzców szkolnego konkursu „Adwent z Rysunkiem”. Po długiej i emocjonującej debacie przyznali odpowiednio trzy miejsca w kategorii - uczniowie oraz kategorii - rodzice, po czym ogłosili następujący werdykt:

KATEGORIA - UCZNIOWIE

I miejsce – Marta Mościcka

II miejsce – Gabriela Sierpień

III miejsce – Kinga Dąbrowska

KATEGORIA - RODZICE

I miejsce – Pani Iwona Zalewska-Sierpień

Jury przyznało również dwa wyróżnienia - dla Julii Maciejewskiej za systematyczność w nadsyłaniu prac konkursowych oraz dla Karoliny Dąbrowskiej za estetykę wykonanych prac.

Dziękujemy także pozostałym uczniom za wzięcie udziału w konkursie oraz nadesłanie prac.

Prace konkursowe można obejrzeć w załączonej galerii.

Nagrody rzeczowe dla uczniów oraz rodziców zostanę przekazane przez Pana Dyrektora Michała Matejka w najbliższym czasie.

czytaj dalej na temat: Wyniki Szkolnego Konkursu „Adwent z Rysunkiem”

Powrót do szkół klas I-III

Utworzono dnia 14.01.2021

Od dnia 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócą do szkół. Starsi uczniowie natomiast będą kontynuować naukę w trybie zdalnym.

Nauka zdalna dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych zostaje przedłużona do 31 stycznia 2021r.

Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zaleceniami:

https://files.librus.pl/art/21/01/Wytyczne_MEiN,_MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szk%C3%B3%C5%82_podstawowych.pdf

czytaj dalej na temat: Powrót do szkół klas I-III

Życzenia

Utworzono dnia 22.12.2020

Podziękowanie

Utworzono dnia 06.12.2020

Serdecznie dziękujemy osobom, które zaangażowały się we wsparcie zbiórki charytatywnej na rzecz pomocy dzieciom przebywającym w pobliskich domach dziecka, m.in. w Międzyrzecu Podlaskim, w Łukowie, czy w Radzyniu Podlaskim. Dzięki Państwa bezinteresownej pomocy, otwartym sercom i życzliwości udało nam się zebrać i przekazać wiele artykułów użytku codziennego. Pokazaliście jaką wspaniałą społecznością szkolną jesteśmy i jak potrafimy wspólnie zjednoczyć się by czynić dobro.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy dar serca, który uświadamia nam, iż mamy wielu Przyjaciół, na których możemy liczyć.

Dnia 05.12.2020 pan dyrektor Michał Matejek, opiekun samorządu uczniowskiego pan Łukasz Wysokiński oraz dwie uczennice naszej szkoły – Kornelia Wiśnicka (przewodnicząca SU) oraz Karolina Dąbrowska (zastępca przewodniczącego SU) przekazali wszystkie dary koordynatorom akcji – pani Aleksandrze Żelazowskiej oraz pani Arlecie Sójce by w niedługim czasie z ich anielskich dłoni nasze dary trafiły do domów dziecka.

„…Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły, nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla Wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują pomoc…”

DZIĘKUJEMY!

Samorząd Uczniowski

czytaj dalej na temat: Podziękowanie

Dzień Pluszowego Misia (grupa 3-4latków)

Utworzono dnia 03.12.2020

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA to niewątpliwie ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej obchodziły go pod czujnym okiem wychowawczyni. Celem podejmowanych przez dzieci aktywności było zachęcanie do szanowania zabawek oraz docenienie misia jako zabawki, która towarzyszy dziecku od najmłodszych lat i może być niezastąpionym przyjacielem. Maluchy poznały historię pluszowego misia, wysłuchały czytanego opowiadania, wierszyków, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach, quizach, układały misiowe puzzle oraz wykonały pracę plastyczną. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs pt. ”MÓJ PRZYJACIEL MIŚ” - Pan dyrektor wręczył dyplomy i nagrody. Dzięki hojności posła Marcina Kamila Duszka każde dziecko otrzymało upominek w postaci pluszowego misia. Rodzice zadbali o „małe co nieco”, bo dzieci podobnie jak misie uwielbiają słodkości

czytaj dalej na temat: Dzień Pluszowego Misia (grupa 3-4latków)

Dzień Pluszowego Misia (grupa 5-6latków)

Utworzono dnia 03.12.2020

25 listopada w grupie 5-6latków, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Wzorem ubiegłych lat odbył się konkurs plastyczny pt: „Mój przyjaciel Miś”. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci i wykonały pod czujnym okiem Rodziców piękne prace, które zostały nagrodzone upominkami. Dzieci poznały historię święta Pluszowego Misia. Były zabawy, tańce przy piosenkach o misiach i prace stolikowe. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci zjadły pyszny tort z motywem misia. Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.

czytaj dalej na temat: Dzień Pluszowego Misia (grupa 5-6latków)

Adwent z rysunkiem – szkolny konkurs

Utworzono dnia 27.11.2020

Od dnia 29 listopada rozpoczynamy „Adwent z rysunkiem”. Każdego dnia adwentu na stronie internetowej szkoły w zakładce adwentowe zadania pojawi się nowy rysunek przedstawiony krok po kroku.

To codzienne 2-3 minuty relaksu dla chętnych uczniów, a także rodziców.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu.

http://www.polskowola.szkolna.net/pliki/plik/regulamin-konkursu-1606461176.docx

Prace należy przesyłać na adres mailowy: polskowola.szkolna@gmail.com

Komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły pan Michał Matejek, opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Łukasz Wysokiński, nauczyciel plastyki pan Roman Zgorzałek oraz nauczyciel języka polskiego pani Marta Szcześniak, wyłoni 3 zwycięzców w dwóch kategoriach:
- uczniowie

- rodzice


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Autorem przesyłanych rysunków jest pani Ela Curyło, założycielka Siły Myślenia Wizualnego, które można odszukać na Facebook’u:
link: https://www.facebook.com/mocrysowania


Samorząd Uczniowski

czytaj dalej na temat: Adwent z rysunkiem – szkolny konkurs

Szlachetna Paczka

Utworzono dnia 19.11.2020

 

Społeczność szkolna zdecydowała się na udział w akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”.

Zdecydowaliśmy się wspomóc jedną z rodzin z powiatu radzyńskiego. Państwo, którym chcemy pomóc wychowują troje dzieci. Syn oraz jedna z córek posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Ich mama ma problemy z poruszaniem się, co wiąże się z trudnościami w znalezieniu pracy. Jedyną osobą pracującą jest ojciec. Wspólnie wynajmują mieszkanie, które pochłania znaczną część dochodów rodziny.
Kluczowe potrzeby: biurko, ubrania oraz środki czystości.

W tym celu prowadzimy zbiórkę pieniężną. Swoją cegiełkę można przekazać pani Alicji Kuć-Czerwińskiej lub pani Andżelice Kalenik w przedszkolu (3-4l.) w dniach 20.11.2020 r. do 6.12.2020 r.

Liczymy na Was! Wierzymy, że po raz kolejny otworzycie Wasze serca, pokażecie, że da się i warto pomagać!
Dobro wraca!

czytaj dalej na temat: Szlachetna Paczka

Szkoła do hymnu

Utworzono dnia 10.11.2020

10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 dzieci grup przedszkolnych oraz uczniowie klas IV i V wraz z panem dyrektorem Michałem Matejkiem i wychowawcami wzięli udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Grupy przedszkolne odśpiewały hymn państwowy tradycyjnie w szkole. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii klasy IV i V wspólnie odśpiewały hymn łącząc się za pomocą dziennika elektronicznego i aplikacji Google Meet. Ponadto uczniowie zostali zapoznani z ulotką przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej: „Szanuj, kochaj, chroń”, która w syntetyczny sposób opisuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i symboli narodowych oraz prezentuje prawidłową postawę podczas śpiewania hymnu.

Uczniowie przystąpili do tej akcji w strojach galowych, zachowując powagę i szacunek względem hymnu państwowego. Była to niewątpliwie piękna i wzruszająca lekcja patriotyzmu.

czytaj dalej na temat: Szkoła do hymnu

Nauka zdalna

Utworzono dnia 10.11.2020

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużone zostało zawieszenie zajęć stacjonarnych także dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

 Przedszkola, oddziały przedszkolne w  szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 5 listopada 2020r. poz. 1960 zmieniające rozporządzenie  w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z  zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. 

czytaj dalej na temat: Nauka zdalna

Mała Książka - Wielki Człowiek

Utworzono dnia 10.11.2020

Czytelnictwo zaczyna się już od pierwszych miesięcy życia dziecka, na długo przed dniem, w którym zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Dlatego nasza szkoła dołączyła do akcji „Mała książka-wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. 5 listopada dyrektor szkoły pan Michał Matejek wraz z wychowawcą i szkolnym koordynatorem projektu panią Urszula Kiryluk przekazali uczniom klasy pierwszej Wyprawki Czytelnicze, dzięki którym nauka czytania może stać się prawdziwą przyjemnością. Książki pozwolą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów.

czytaj dalej na temat: Mała Książka - Wielki Człowiek

Czerwona Róża dla Niej

Utworzono dnia 09.11.2020

Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego

im. Ireny Golec pt. „Czerwona Róża dla Niej”

Wyrażając szacunek dla osoby pani Ireny Golec – wybitnej postaci ziemi radzyńskiej i Lubelszczyzny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy oraz Grupę Poetycką „Wieś Tworząca”. 

W konkursie zdobyliśmy aż 4 wyróżnienia:

1)  w dziedzinie poezji: uczennica klasy IV:

Gabriela Sierpień godło „Wielbicielka psów” z Polskowoli, za barwny sposób przedstawienia swojego czworonożnego pupila i wyrażoną miłość w wierszu pt. „Mój przyjaciel”

 

2) w dziedzinie prozy: uczniowie klasy V:

Sara Gosek godło „Natsuki” z Olszewnicy, za oryginalny pomysł i ciekawą narrację „Złote serce osiołka”.

Piotr Sokołów godło „Poter” z Olszewnicy, za wzruszające opowiadanie
o problemach związanych z alkoholizmem w rodzinie „Nadzieja”.

Kinga Dąbrowska godło „Niebieskooka” z Polskowoli, za zestaw dwóch opowiadań; „Bóg istnieje naprawdę” i bez tytułu, o chorobie i cudzie ozdrowienia oraz bohaterce konkursu Irenie Golec.

 

Gratulujemy!

czytaj dalej na temat: Czerwona Róża dla Niej

ZAŁĄCZNIKI:

Wyprawka 3,4 i 5 latka

Utworzono dnia 26.08.2019, 20:02

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 66

W poprzednim tygodniu: 135

W tym miesiącu: 398

W poprzednim miesiącu: 598

Wszystkich: 27844